strona główna     facebook     twitter     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt

Suppli 7
Mari Okazaki

Format: 150 x 210 mm
Seria: Suppli
Oprawa: Miękka
Cena okładkowa: 26 zł
Cena w sprzedaży wysyłkowej: 26 zł 22 zł
ISBN 978-83-60740-18-7
Data publikacji: 24 lutego 2008
Komiks dla dorosłych

Patronat medialny:
   
   Przykładowe strony

             

         Fujii wreszcie jest z Saharą. Chociaż na pierwszy rzut oka ciężko nazwać to normalnym związkiem – oboje zapracowani, obarczeni wieloma obowiązkami, ciągle na wyjazdach służbowych. Mimo tych wszystkich niedogodności Minami czuje się spełniona.
         Nie wszystkim jednak humor tak dopisuje jak Fujii. Nao próbuje odzyskać równowagę po rozstaniu z kamerzystą. Natomiast Tanaka i Yugi mają problemy osobiste.RECENZJE PRASOWE

         [...] „Suppli” jest swego rodzaju „terapeutycznym pamiętnikiem” Mari Okazaki. Obecnie 42-letnia autorka po artystycznych studiach w Tokio trafiła na kilka lat do renomowanej japońskiej agencji reklamowej, drugiej co do wielkości w kraju. W 2000 roku zdezerterowała. W samą porę, żeby nie zwariować. Od tego czasu zajęła się rysowaniem komiksów. Jednak nie potrafi wyzwolić się z traumatycznego doświadczenia, jakim było całodobowa służba w Hokuhodo (tak nazywa się firma).
        Jej świat – to wciąż reklama; jej bohaterowie – to ludzie w niej zatrudnieni. Szczególne typy: utalentowani, urodziwi, koniecznie młodzi (starsi nie wytrzymują fizycznie) i gotowi na wszelkie poświęcenia dla słowa uznania. Żeby wytrzymać reklamowy dryl, muszą reprezentować specyficzne cechy psychiczne: niskie poczucie wartości, ubogie życie uczuciowe, osamotnienie. Takich właśnie „pogiętych” ludzi produkuje współczesna cywilizacja.

Profesjonalizm za cenę życia Monika Małkowska Rzeczpospolita (7.04.2009)


         [...] "Suppli" nie jest tradycyjnym komiksem. Brak w nim zwartej akcji, a nawet wyraźnie zarysowanej fabuły. Charakterystyczny dla tego rodzaju wydawnictw intrygujący ciąg zdarzeń został zastąpiony obrazem zapracowanej, młodej części społeczeństwa japońskiego. Motywy fantastyczne, czy sensacyjne zostały wyparte przez analizę psychologiczną i treści filozoficzne. Wyścig szczurów i rynkowa„starość po trzydziestce" stanowią idealny grunt dla tego rodzaju przemyśleń. Okazaki zmusza czytelnika do odpowiedzenia samemu sobie na fundamentalne pytanie: „Mieć czy być?".

Profesjonalizm za cenę życia Natalia Ulatowska Dla studenta (25.03.2009)         Mari Okazaki – urodzona w 1967 roku w Nagano. Ukończyła Tama Art University w Tokio. Po zakończeniu studiów do 2000 roku pracowała na pełen etat w agencji reklamowej Hokuhōdō (druga co do wielkości agencja reklamowa w Japonii). Od 2000 roku zawodowo zajmuje się rysowaniem komiksów.


Inne tomy serii
manga Suppli 1   manga Suppli 2   manga Suppli 3   manga Suppli 4   manga Suppli 5   manga Suppli 6   manga Suppli 8

SUPPLI volume 7 © 2008 by Mari Okazaki
All rights reserved. First published in Japan in 2008 by SHODENSHA PUBLISHING CO., LTD.
Polish translation rights in Poland arranged with SHODENSHA PUBLISHING CO., LTD. through Tuttle-Mori Agency, Inc., Tokyo.
© Copyright for the Polish edition by Hanami – Radosław Bolałek.

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga