strona główna     facebook     twitter     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt

Suppli 6
Mari Okazaki

Format: 150 x 210 mm
Seria: Suppli
Oprawa: Miękka
Cena okładkowa: 26 zł
Cena w sprzedaży wysyłkowej: 26 zł 22 zł
ISBN 978-83-60740-12-5
Komiks dla dorosłych

Patronat medialny:
   
   
Przykładowe strony

             

         Fujii próbuje wmówić sobie, że nie będzie angażować się w związki z mężczyznami, ale przecież prędzej czy później przychodzi taki moment, że każdy potrzebuje bliskości. Minami postanawia wypełnić emocjonalną pustkę w swoim życiu. Oczywiście robi to na swój sposób.
         W pracy poza codziennymi zajęciami Fujii ma jeszcze na głowie szkolenie nowej pracownicy Amano. Do tego rozpoczyna pracę z panem Katagiri – osobistością znaną oraz cenioną w branży. Mężczyzna ten jest miły i czarujący, ale czy współpraca z nim będzie łatwa?RECENZJE PRASOWE

         [...] Krótko mówiąc, Mari Okazaki pokazując życie zawodowe swoich bohaterów, robi to oddając ich punkt widzenia na relacje międzyludzkie w biurze. W efekcie zdarzenia podobne do siebie są tu pokazywane odmiennie w zależności od tego, w jaki sposób zaangażowana jest w nie Fujii lub ktoś z kręgu jej przyjaciół. Istotnym elementem w przedstawieniu tego punktu widzenia są emocje bohaterki - świat przedstawiony w komiksie wygląda lepiej lub gorzej, pogodniej lub mroczniej, w zależności od tego, czy Fujii jest wesoła, czy smutna, zakochana czy porzucona. To jej stan emocjonalny decyduje o pojawianiu się mniej lub bardziej symbolicznych obrazków wplecionych w tok wizualnej narracji (w piątej i szóstej części Suppli istotną rolę odgrywają obrazy wody i pływających rybek), o charakterze migawkowych ujęć pokazujących sceny z pracy i o tym, które z zachowań innych osób zostaną utrwalone na rysunkach. Rzecz jasna - zdarzenia z życia prywatnego i zawodowego bohaterki mają wpływ na stan jej emocji. Oznacza to, że im więcej dzieje się wokół niej, tym bardziej rozwichrzony charakter będą miały obrazki. A w nowych tomach Suppli dzieje się naprawdę sporo. [...]

"Suppli" Jerzy Szyłak Gildia (4.11.2008)

         Praca w agencji reklamowej wre – oto mamy okres naboru nowych, trenowania ich i oprowadzania po meandrach biloboardowych sloganów. Mamy również scenki rodzajowe z wybrednymi klientami – raz zadowolonymi, innym razem mniej. Poza tym, z racji pracowniczych szkoleń i coachingów możemy zapoznać się z wszelkimi aspektami pracy. […] Poza analizą życia uczuciowego i zawodowego Fujii, w komiksie sportretowane są również postaci znane czytelnikom z poprzednich części – ich wspólne, często przeplatające się perypetie składają się na interesujący komiks obyczajowy.

"Suppli" Dominik Szcześniak Ziniol 2 (10.2008)

         [...] Potrzeba bliskości zderza się z rygorami wychowania. Japończycy postrzegają odpowiedzialność w specyficzny sposób: wyznacznikiem dorosłości jest nie odpowiedzialność za siebie, ale wobec innych. Ujawnianie swoich potrzeb, żądanie, zabieganie o nie, uznaje się za przejawy niedojrzałej, nieodpowiedzialnej zachłanności. Normy społeczne pozwalają na wyrażanie takich "samolubnych" uczuć jedynie we wczesnym dzieciństwie, później należy je porzucić lub przynajmniej ukryć. Z tego powodu łzy Nao wzbudzają niesamowitą konsternację. Dziewczyna chce czegoś i płacze, bo nie może tego dostać. Konfrontacja z cudzymi łzami paraliżuje zarówno Minami i Saharę – nie sposób nie zauważyć, że przełamano tabu.

Uwaga Dorosłość! Barbara "Libelula" Lach Poltergeist (26.06.2008)

         [...] Kult pracy, poczucia obowiązku i powinności, społeczna propaganda głosząca pochwałę kariery i sukcesu, moda na łączenie profesjonalizmu z młodością („jak ktoś ma 26 lat, to można już uznać, że żyje długo”, jak twierdzą jedne koleżanki z pracy o innych) – to wszystko doskonale napędza ludzkie mechanizmy samooszukiwania się. Niestety jednak, nie można oszukać własnej duszy – jak trafnie zauważył Wojciech Eichelberger, mówiąc o jednej ze swoich ostatnich książek (Quest. Twoja droga do sukcesu). Dlatego też ludzie, którzy uwierzą w kłamstwa na swój temat, którzy przyjmą obce sobie wzorce odczuwania, myślenia i postępowania, nie mogą być szczęśliwi. Bo złudzenia pomagają przetrwać, ale nie pozwalają żyć naprawdę. Suppli ilustruje to doskonale, ukazując bohaterów, którzy miotają się, nie potrafiąc odnaleźć własnej drogi, zagubionych i rozbitych wewnętrznie.

Złudzenia, które pozwalają przetrwać, ale nie żyć Rafał Śliwiak Wirtualna Polska (26.08.2008)         Mari Okazaki – urodzona w 1967 roku w Nagano. Ukończyła Tama Art University w Tokio. Po zakończeniu studiów do 2000 roku pracowała na pełen etat w agencji reklamowej Hokuhōdō (druga co do wielkości agencja reklamowa w Japonii). Od 2000 roku zawodowo zajmuje się rysowaniem komiksów.


Inne tomy serii
manga Suppli 1   manga Suppli 2   manga Suppli 3   manga Suppli 4   manga Suppli 5   manga Suppli 7   manga Suppli 8


SUPPLI volume 6 © 2007 by Mari Okazaki
All rights reserved. First published in Japan in 2007 by SHODENSHA PUBLISHING CO., LTD.
Polish translation rights in Poland arranged with SHODENSHA through Tuttle-Mori Agency, Inc., Tokyo.
© Copyright for the Polish edition by Hanami – Radosław Bolałek.

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga