strona główna     facebook     twitter     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt

Suppli 5
Mari Okazaki

Format: 150 x 210 mm
Seria: Suppli
Oprawa: Miękka
Cena okładkowa: 26 zł
Cena w sprzedaży wysyłkowej: 26 zł 22 zł
ISBN 978-83-60740-10-1
Komiks dla dorosłych

Patronat medialny:
   
  
Przykładowe strony

             

         Praca w życiu Fujii zajmuje najważniejsze miejsce, pochłania prawie całą jej energię i pełni rolę antidotum na wszystkie problemy. Jest również przyczyną stresów i zwątpień. W końcu jak mówi sama Minami: „Praca to nie jest robienie w 100% tego, co się lubi”.
         W firmie rozpoczął się właśnie okres przyjmowania i szkolenia nowych pracowników. W kwestii klientów nic się jednak nie zmienia, ciągle są wymagający i kapryśni.
         Każdy z bohaterów ma niewiele czasu na życie prywatne oraz bagaż przykrych doświadczeń. Kōda stracił bliską osobę, luzacki Sahara miał trudne dzieciństwo. Wszystkie postacie pojawiające się w Suppli łączy wspólna cecha, każda z nich tak, jak większość ludzi na świecie, boi się samotności i braku akceptacji.


RECENZJE PRASOWE

         [...] Czy dla Fuji i jej podobnych trybików w korporacyjnej machinie jest ratunek? Czy jest szansa, ze odzyskają kontrolę na własnym życiem, a praca znajdzie się w tym życiu na właściwym miejscu zamiast całkowicie je zastępować? Mari Okazaki daje swoim bohaterom taką nadzieję. Malowany przez nią obraz jest nie tylko bezrefleksyjnym opisem społeczno-ekonomicznych faktów związanych z pracą, ale też pełną emocji krytyką stanu rzeczy, w którym człowiek i jego podstawowe potrzeby zostają zdominowane przez obowiązki służbowe i poczucie powinności wobec firmy. Choć Fuji bierze udział w „wyścigu szczurów”, ma pełną świadomość, że może on ją zawieść w ślepą uliczkę. Po kilku latach spędzonych w korporacji zdaje sobie sprawę, że „praca daje dwie drogi: zbieranie doświadczenia albo wyniszczenie siebie”. Pozostaje mieć nadzieję, że bohaterce uda się wybrać właściwą z tych dróg. I życzyć, żeby każdemu z nas udało się to również.

Utrzymać kontrolę nad własnym życiem Rafał Śliwiak Wirtualna Polska (21.07.2008)         [...] Piąty tom Suppli udowadnia, że Mari Okazaki w pełni opanowała warsztat i podporządkowała narzędzia opowiadanej historii. Suppli dorosło do wygórowanych oczekiwań: pierwsza obyczajowa manga "dla dorosłych" zasługuje na pozytywne recenzje zarówno dzięki intrygującej fabule, jak i oryginalnym środkom wyrazu. Przyciąga uwagę nie tylko dlatego, że jest jedynym na rynku tekstem należącym do tej kategorii, ale i dzięki własnym walorom. Suppli zdobyło zasłużone uznanie: odbiorcy czytelnicy po przeczytaniu ostatniej strony wyczekują kolejnego odcinka i nowych perypetii bohaterów.

Obraz, myśl, dialog Barbara "Libelula" Lach Poltergeist (26.06.2008)         Autorka pokazuje, że świetnie rozumie medium, jakim jest komiks i wykorzystuje je do prowadzenia narracji na różnych płaszczyznach. Niesamowicie dynamiczne kadrowanie i piękna kreska sprawiają, że utwór ten zachwyca czytelnika nie tylko podejmowaną tematyką, lecz fascynuje niezwykle interesującą grafiką.

         Mari Okazaki – urodzona w 1967 roku w Nagano. Ukończyła Tama Art University w Tokio. Po zakończeniu studiów do 2000 roku pracowała na pełen etat w agencji reklamowej Hokuhōdō (druga co do wielkości agencja reklamowa w Japonii). Od 2000 roku zawodowo zajmuje się rysowaniem komiksów.


Inne tomy serii
manga Suppli 1   manga Suppli 2   manga Suppli 3   manga Suppli 4   manga Suppli 6   manga Suppli 7   manga Suppli 8

SUPPLI volume 5 © 2007 by Mari Okazaki
All rights reserved. First published in Japan in 2007 by SHODENSHA PUBLISHING CO., LTD.
Polish translation rights in Poland arranged with SHODENSHA through Tuttle-Mori Agency, Inc., Tokyo.
© Copyright for the Polish edition by Hanami – Radosław Bolałek.

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga