strona główna     facebook     twitter     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt


komiks japoński, Hanami, Samotny smakosz Jirō Taniguchi,manga

Samotny smakosz
Jirō Taniguchi, Masayuki Kusumi

Format: 150 x 210 mm
Ilość stron: 200
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Cena okładkowa: 34.90 zł
ISBN 978-83-60740-86-6
Data publikacji: październik 2014

Patronat medialny:
Aleja Komiksu Gastronauci Gildia Kukbuk Kuchnia Paradoks Polter Ugotuj.to         Samotny smakosz to historia człowieka, który nie je, ale delektuje się każdym kęsem poznając nowe smaki. Sushi, makarony, zupy, mięsiwa, ryba czy słodkości. Inogashira Gorō jest bardzo oddany swojemu hobby. Podczas wyjazdów służbowych, w przerwach, a także w czasie wolnym od pracy poszukuje kulinarnych doznań. Dociera do ukrytych w zgiełku rodzinnych restauracji, jada na dworcach i w znanych lokalach. Samotnie odkrywa bogactwo kulinarnego świat Japonii. Masayuki Kusumi oraz wielokrotnie nagradzany Jirō Taniguchi stworzyli niezwykły komiks, którego nastrój tworzy wspaniała historia oraz szczegółowe, sugestywne ilustracje.Samotny smakosz to świetna pozycja zarówno dla foodies, jak i miłośników komiksu.

W Japonii stworzono na podstawie komiksu serial, który doczekał się już czwartego sezonu. Zbiór noweli graficznych jest też bestsellerem, a jego sprzedaż w samym tylko Kraju Kwitnącej Wiśni przekroczyła już cztery miliony egzemplarzy.

Uzupełnieniem opowieści o podróżach kulinarnych, będą krótkie teksty poświęcone potrawom i produktom pojawiającym się w powieści graficznej. W świat bogatej kuchni Kraju Kwitnącej Wiśni wprowadzi czytelników Magdalena Tomaszewska-Bolałek - orientalista, badacz kultury kulinarnej oraz autorka książek Tradycje kulinarne Japonii i Japońskie słodycze(publikacja zdobyła grand prix w prestiżowym konkursie Gourmad World Cookbook Awards i została uznana za najlepszą na świecie książkę w kategorii kuchnia japońska wydaną w 2013 roku).


         Jirō Taniguchi – urodził się w 1947 roku w prefekturze Tottori w Japonii. Zadebiutował w 1971 roku w magazynie Young Comic. Dwa lata później otrzymał nagrodę Big Comic za nowelę graficzną Tōi koe (Odległy głos). Kolejne dzieła przyniosły mu coraz większy rozgłos i liczne wyróżnienia. W 1997 roku razem z Jeanem „Moebiusem” Giraud (z którego twórczością spotkał po raz pierwszy w 1974) tworzy Ikare (Ikar), komiks uważany za jedną z najważniejszych (o ile nie najważniejszą) koprodukcji europejsko-japońskich. Do początku XXI wieku zdobył lub był nominowany do niemalże wszystkich światowych nagród (Shōgakkan Manga Shō, Nihon Mangaka Kyōkai Shō, Alph`Art - Festival d`Angoulême, Eisner Award itd.). Taniguchi tworzy komiksy o różnorodnej tematyce, jednakże najczęściej przewijającymi się wątkami są natura i życie codzienne Japończyków. Ostatnie lata przyniosły Jirō Taniguchiemu kolejne nominacje, w tym po raz pierwszy do Ignatz Award oraz do Japan Expo Award. Wśród docenionych tytułów znalazły się między innymi Wędrowiec z tundry, Ratownik czy Odległa dzielnica.

         Masayuki Kusumi – (zapisywany czasami jako Qusumi) urodzony w 1958 roku w Tokio twórca komiksowy, eseista, projektant, muzyk. Swoją karierę rozpoczynał między innymi w kultowym magazynie niezależnym Garo, gdzie publikował wraz z Harukim Izumim pod pseudonimem Masayuki Izumi. Również pod pseudonimem tworzył, razem ze swoim bratem Takuyą, jako Q.B.B. (Qusumi Brotheres Band), z którym zdobył między innymi prestiżową nagrodę Bungei Shunju Manga Shō. Obecnie współtworzy serię Hana no Zubora-meshi.


Publikacje, które również mogą Cię zainteresować:

  komiks japoński, Hanami,k,manga   komiks japoński, Hanami,zoo_zima,manga   komiks japoński, Hanami,wedrowiec_z_tundry,manga   komiks japoński, Hanami,ikar,manga   komiks japoński, Hanami,japonia,manga   komiks japoński, Hanami,idacy_czlowiek,manga

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga