strona główna     facebook     twitter     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt


komiks japoński, Hanami, Podniebny Orzeł Jirō Taniguchi,manga

Podniebny Orzeł
Jirō Taniguchi

Format: 150 x 210 mm
Ilość stron: 288
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Cena okładkowa: 35.00 zł
Cena w sklepie Hanami: 35.00 30.00 zł
ISBN 978-83-60740-50-7
Data publikacji: październik 2010
Komiks dla dorosłych

Patronat medialny:
Gildia Granice Hiro Papierowe Myśli Sophisti Valkiria

kup teraz publikację Hanami!Przykładowe strony

                        


         U progu Ery Meiji dwóch samurajów – Manzō Shiotsu i Hikosaburō Sōma wyrusza do Stanów Zjednoczonych, by tam zacząć wszystko od nowa. Osiadają na dłużej w stanie Wyoming, gdzie mieszkają wiodąc proste życie aż do dnia, gdy ratują z rąk białych indiańską dziewczynę. Od tej pory ich los splata się z losem plemienia Oglalów należącego do konfederacji Dakota (Siuksowie). Waleczność i odwaga, które cechują dwóch przybyszów, sprawiają, że zdobywają oni uznanie wśród Indian oraz przyjaźń wodza – Szalonego Konia. Stają się częścią plemienia, przyjmując imiona: Podniebny Orzeł i Wietrzny Wilk.

W "Podniebnym Orle" podobnie, jak w innym dziele Taniguchiego – „Księdze Wiatru”, historia miesza się z fikcją, a bohaterowie uczestniczą w wydarzeniach, które faktycznie miały miejsce. Dodatkowo autor po raz kolejny udowadnia, że w przedstawianiu piękna natury, mało kto jest mu w stanie dorównać.

W 2010 roku komiks ten był nominowany do „Japan Expo Awards” w kategorii seinen (dla dorosłych).


         Jirō Taniguchi – urodził się w 1947 roku w prefekturze Tottori w Japonii. Zadebiutował w 1971 roku w magazynie Young Comic. Dwa lata później otrzymał nagrodę Big Comic za nowelę graficzną Tōi koe (Odległy głos). Kolejne dzieła przyniosły mu coraz większy rozgłos i liczne wyróżnienia. W 1997 roku razem z Jeanem „Moebiusem” Giraud (z którego twórczością spotkał po raz pierwszy w 1974) tworzy Ikare (Ikar), komiks uważany za jedną z najważniejszych (o ile nie najważniejszą) koprodukcji europejsko-japońskich. Do początku XXI wieku zdobył lub był nominowany do niemalże wszystkich światowych nagród (Shōgakkan Manga Shō, Nihon Mangaka Kyōkai Shō, Alph`Art - Festival d`Angoulême, Eisner Award itd.). Taniguchi tworzy komiksy o różnorodnej tematyce, jednakże najczęściej przewijającymi się wątkami są natura i życie codzienne Japończyków. Ostatnie lata przyniosły Jirō Taniguchiemu kolejne nominacje, w tym po raz pierwszy do Ignatz Award oraz do Japan Expo Award. Wśród docenionych tytułów znalazły się między innymi Wędrowiec z tundry, Ratownik czy Odległa dzielnica.


Publikacje, które również mogą Cię zainteresować:

  komiks japoński, Hanami,odlegla_dzielnica,manga   komiks japoński, Hanami,moj_rok1,manga   komiks japoński, Hanami,k,manga   komiks japoński, Hanami,samotny_smakosz,manga   komiks japoński, Hanami,japonia,manga   komiks japoński, Hanami,zoo_zima,manga

TEN NO TAKA © Jiro TANIGUCHI, 2002
© Hanami, 2010 for the Polish language edition. Polish translations rights arranged with Jiro TANIGUCHI, through Bureau des Copyrights Français, Tokyo.

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga