strona główna     facebook     blip     twitter     forum     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt


komiks japoński, Hanami, Odległa dzielnica Jirō Taniguchi,manga

Odległa dzielnica
Jirō Taniguchi

Format: 150 x 210 mm
Ilość stron: 404
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Cena okładkowa: 54.00 zł
ISBN 978-83-60740-35-4
Data publikacji: marzec 2010

Patronat medialny:
Gildia Granice Sophisti ValkiriaPrzykładowe strony

                        


         Nakahara Hiroshi jest businessmanem mieszkającym z żoną i dziećmi w Tokio. W drodze do domu wsiada do niewłaściwego pociągu, który zamiast do stolicy zmierza do Kurayoshi – rodzinnego miasta głównego bohatera. Powoli odżywają wspomnienia z dawnych lat… Wykorzystując wolny czas, jaki miałby bezczynnie spędzić na dworcu, Nakahara udaje się na grób matki. Podczas modlitwy niespodziewanie przenosi się w czasie, by jako czternastolatek znów przeżyć tamte chwile, tym razem jednak z wiedzą dorosłego i pamięcią o tamtym okresie.

         Odległa dzielnica została nagrodzona za najlepszy scenariusz najbardziej prestiżową nagrodą w branży komiksowej - Alph`Art podczas festiwalu w Angoulême w 2003 roku.


         Jirō Taniguchi – urodził się w 1947 roku w prefekturze Tottori w Japonii. Zadebiutował w 1971 roku w magazynie Young Comic. Dwa lata później otrzymał nagrodę Big Comic za nowelę graficzną Tōi koe (Odległy głos). Kolejne dzieła przyniosły mu coraz większy rozgłos i liczne wyróżnienia. W 1997 roku razem z Jeanem „Moebiusem” Giraud (z którego twórczością spotkał po raz pierwszy w 1974) tworzy Ikare (Ikar), komiks uważany za jedną z najważniejszych (o ile nie najważniejszą) koprodukcji europejsko-japońskich. Do początku XXI wieku zdobył lub był nominowany do niemalże wszystkich światowych nagród (Shōgakkan Manga Shō, Nihon Mangaka Kyōkai Shō, Alph`Art - Festival d`Angoulême, Eisner Award itd.). Taniguchi tworzy komiksy o różnorodnej tematyce, jednakże najczęściej przewijającymi się wątkami są natura i życie codzienne Japończyków. Ostatnie lata przyniosły Jirō Taniguchiemu kolejne nominacje, w tym po raz pierwszy do Ignatz Award oraz do Japan Expo Award. Wśród docenionych tytułów znalazły się między innymi Wędrowiec z tundry, Ratownik czy Odległa dzielnica.


Publikacje, które również mogą Cię zainteresować:

  komiks japoński, Hanami,ikar,manga   komiks japoński, Hanami,k,manga   komiks japoński, Hanami,podniebny_orzel,manga   komiks japoński, Hanami,moj_rok1,manga   komiks japoński, Hanami,zoo_zima,manga   komiks japoński, Hanami,japonia,manga

HARUKANA MACHI-E © 1998, 2005 Jiro TANIGUCHI / Shogakukan Inc.

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga