strona główna     facebook     twitter     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt


komiks japoński, Hanami, Odległa dzielnica Jirō Taniguchi,manga

Odległa dzielnica
Jirō Taniguchi

Format: 150 x 210 mm
Ilość stron: 404
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Cena okładkowa: 54.00 zł
ISBN 978-83-60740-35-4
Data publikacji: marzec 2010

Patronat medialny:
Gildia Granice Sophisti ValkiriaPrzykładowe strony

                        


         Nakahara Hiroshi jest businessmanem mieszkającym z żoną i dziećmi w Tokio. W drodze do domu wsiada do niewłaściwego pociągu, który zamiast do stolicy zmierza do Kurayoshi – rodzinnego miasta głównego bohatera. Powoli odżywają wspomnienia z dawnych lat… Wykorzystując wolny czas, jaki miałby bezczynnie spędzić na dworcu, Nakahara udaje się na grób matki. Podczas modlitwy niespodziewanie przenosi się w czasie, by jako czternastolatek znów przeżyć tamte chwile, tym razem jednak z wiedzą dorosłego i pamięcią o tamtym okresie.

         Odległa dzielnica została nagrodzona za najlepszy scenariusz najbardziej prestiżową nagrodą w branży komiksowej - Alph`Art podczas festiwalu w Angoulême w 2003 roku.


         Jirō Taniguchi – urodził się w 1947 roku w prefekturze Tottori w Japonii. Zadebiutował w 1971 roku w magazynie Young Comic. Dwa lata później otrzymał nagrodę Big Comic za nowelę graficzną Tōi koe (Odległy głos). Kolejne dzieła przyniosły mu coraz większy rozgłos i liczne wyróżnienia. W 1997 roku razem z Jeanem „Moebiusem” Giraud (z którego twórczością spotkał po raz pierwszy w 1974) tworzy Ikare (Ikar), komiks uważany za jedną z najważniejszych (o ile nie najważniejszą) koprodukcji europejsko-japońskich. Do początku XXI wieku zdobył lub był nominowany do niemalże wszystkich światowych nagród (Shōgakkan Manga Shō, Nihon Mangaka Kyōkai Shō, Alph`Art - Festival d`Angoulême, Eisner Award itd.). Taniguchi tworzy komiksy o różnorodnej tematyce, jednakże najczęściej przewijającymi się wątkami są natura i życie codzienne Japończyków. Ostatnie lata przyniosły Jirō Taniguchiemu kolejne nominacje, w tym po raz pierwszy do Ignatz Award oraz do Japan Expo Award. Wśród docenionych tytułów znalazły się między innymi Wędrowiec z tundry, Ratownik czy Odległa dzielnica.


Publikacje, które również mogą Cię zainteresować:

  komiks japoński, Hanami,samotny_smakosz,manga   komiks japoński, Hanami,wedrowiec_z_tundry,manga   komiks japoński, Hanami,japonia,manga   komiks japoński, Hanami,podniebny_orzel,manga   komiks japoński, Hanami,moj_rok1,manga   komiks japoński, Hanami,ikar,manga

HARUKANA MACHI-E © 1998, 2005 Jiro TANIGUCHI / Shogakukan Inc.

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga