strona główna     facebook     twitter     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt

Muzyka Marie 1
Usamaru Furuya

Format: 150 x 210 mm
Objętość: 282 strony (w tym 6 kolorowych)
Oprawa: Miękka
Papier: Kredowy
Seria: Muzyka Marie
Cena okładkowa: 33,90 zł
Cena w sprzedaży wysyłkowej: 33,90 zł 28,50 zł
ISBN 978-83-60740-20-0
Data publikacji: 20 marca 2009
Komiks dla dorosłych


Patronat medialny:
         
   


Przykładowe strony

             

         Ziemia Pirito to niezwykła kraina, gdzie tolerancyjni ludzie darzą sąsiadów poszanowaniem i sumiennie wykonują swoją pracę. Nie inaczej jest w Jiru, mieście-atelier. Jego mieszkańcy to mistrzowie w wytwarzaniu urządzeń pomagających ludziom w ich codziennych zajęciach.
         Obywatele Jiru wierzą, że czuwa nad nimi Marie. Czuje to również Kai, chłopak obdarzony nadludzkim zmysłem słuchu. Nie tylko słyszy odległe odgłosy, lecz uderzając w skałę jest również w stanie rozpoznać, jakie minerały kryją się w jej głębi. Co więcej, słyszy muzykę Marie…RECENZJE PRASOWE

         [...] W recenzji pierwszego tomu Muzyki Marie na szczęście mogę odejść od tego schematu, albowiem Usamaru Furuya uznał za stosowne odwrócić naturalną kolejność rzeczy. Blisko połowę pierwszego tomu zajmuje przedstawienie Pirito, świata, w którym toczy się akcja komiksu. Zbędne byłoby tutaj powtarzać za autorem szczegóły opisu; dość będzie zauważyć, że Pirito to społeczna utopia, rzadkość we współczesnej literaturze, acz dająca szerokie pole do popisu dla wyobraźni autora. Historia dwojga bohaterów – Kaia i Pipi – wydaje się wręcz mieć drugorzędne znaczenie, przynajmniej początkowo służąc jako pretekst do pokazania kolejnych elementów świata przedstawionego. Dopiero pod sam koniec fabuła przyspiesza i zyskuje na dramatyzmie, widać też że drugi tom nie będzie już tak utopijny.

Muzyka Marie tom 1 Teukros Tanuki.pl (16.04.2009)


         [...] „Muzyka Marie” urzeka przede wszystkim ilustracjami. Detale urządzeń, roślinność, scenerie - wszystko to może budzić zachwyt. Furuya ma duży talent, który w połączeniu z jego bujną wyobraźnią przynosi doskonałe efekty. Mnie osobiście najbardziej zachwycił niezwykły, surrealistyczny las, którego pojawienie się zwiastuje nadejście Marie. Poza tym wielkie wrażenie robią wszystkie mechanizmy, w których dostrzec można setki starannie narysowanych kół zębatych. Do tego dochodzi sześć stron w kolorze, na których można podziwiać kadry utrzymane w duchu ilustracji z okładki.

Muzyka Marie PKP Aleja Komiksu (30.04.2009)         Usamaru Furuya urodził się w 1968 roku. Ukończył Tama Art University w Tokio, na kierunku malarstwo olejne. Interesował się też rzeźbą, teatrem oraz tańcem butō. Próbował swoich sił również jako reżyser. Na scenie komiksowej zadebiutował w 1994 roku, publikując w magazynie Garo powieść graficzną Palepoli. Późniejsze prace Furuya pojawiały się w wielu czasopismach komiksowych, np. Young Sunday. Jego nowele są zróżnicowane graficznie i tematycznie. Można w nich odnaleźć zarówno wyszukane, surrealistyczne kompozycje, jak i proste, komediowe formy. Furuya znany jest również z realizacji komiksów z wykorzystaniem przeróżnych materiałów (ukazywały się one w czasopiśmie kulturalnym Studio Voice). Jego znakiem rozpoznawczym jest płynne poruszanie się między stylami rysunkowymi, zabawa formą oraz głębokie nawiązania do popkultury. Usamaru często balansuje na granicy groteski i niejednokrotnie porusza w swoich pracach kontrowersyjną tematykę. Komiks Muzyka Marie to filozoficzna opowieść, o klasycznej narracji, osadzona w misternie utkanym, artystycznym świecie.

© Usamaru Furuya 2001
© Copyright for the Polish edition by Hanami – Radosław Bolałek.

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga