strona główna     facebook     twitter     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt


komiks japoński, Hanami, Maszinga Renata Gąsiorowska,manga

Maszinga
Renata Gąsiorowska, Jacek Świdziński , Michał Możejko, Michał Rzecznik, Mikołaj Tkacz

Format: 130 x 180 mm
Ilość stron: 192
Oprawa: miękka
Papier: offset
Cena okładkowa: 24.99 zł
ISBN 978-83-65520-11-1
Data publikacji: październik 2016
Komiks dla dorosłych         Japoński komiks często zamykany jest w pewnych ramach, a jego bardziej niezależna strona jest praktycznie w Polsce nieznana. I zapewne tak pozostanie... Jednak dzięki grupie "Maszin" możemy poczuć ducha "Garo" czy "COM" - magazynów będących synonimem japońskiej awangardy komiksowej. Pism, które inspirują twórców na całym świecie. Historie z tego tomu żadną miarą nie kopiują dorobku klasyków z Kraju Kwitnącej Wiśni, są raczej luźnymi impresjami, wpasowującymi się w tamten nurt, przy jednoczesnym zachowaniu stylistyki typowej dla poszczególnych członków grupy. Autorzy: Michał Możejko, Jacek Świdziński, Bartek Zadykowicz, Michał Rzecznik, Daniel Gutowski, Mikołaj Tkacz.


         Renata Gąsiorowska - ur. 1991, rysuje komiksy, jest studentką siódmego roku w Szkole Filmowej w Łodzi na kierunku film animowany. Jej komiksy ukazywały się np. w „Kuś”, „Strapazin”, „Happiness”. Mieszka w Łodzi i robi film dyplomowy.

         Jacek Świdziński – twórca komiksów i animacji, grafik, kulturoznawca. Autor komiksów: Paproszki, czyli małe piszczące ludziki (2008), Przygody powstania warszawskiego (wspólnie z Michałem Rzecznikiem, 2008), A niech cię, Tesla! (2013), Zdarzenie. 1908 (za które otrzymał Literacką Nagrodę im. Henryka Sienkiewicza dla najlepszej polskiej popowej powieści roku 2014), Wielka ucieczka z ogródków działkowych (2015). Publikował w prasie, zinach i magazynach komiksowych, m.in.: „Maszin”, „Zachęta”, „Gazeta Wyborcza”, „The Guardian”, „Le Monde”, „Süddeutsche Zeitung”.

         Michał Możejko - autor serii „Flupje i Gagarin”, uczestniczył w wystawach zbiorowych grupy Maszin i kuratorskiej wystawie „Katalog wypadków. Sztuka współczesna w polskim komiksie”.

         Michał Rzecznik - kulturoznawca, scenarzysta i rysownik, autor 10-ciu albumów komiksowych. Laureat licznych nagród. Publikował w antologiach, zinach, czasopismach, gazetach, książkach i w internecie. Brał udział w wystawach, grał w filmach, prowadził sklep z częściami do pilarek. Mieszka w Warszawie.

         Mikołaj Tkacz - rysownik komiksowy, artysta wideo, muzyk eksperymentalny, współzałożyciel grupy Maszin. Wydał trzy albumy z komiksami eksperymentalnymi, z czego najbardziej znanym z nich był komiks „Przygody Nikogo”. Na przestrzeni ostatnich lat uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych oraz sam miał (cztery). Współprowadzi dwa labele z muzyką eksperymentalną o nazwach -Super- i MAGIA. Śpi i nie pracuje w Poznaniu.


Publikacje, które również mogą Cię zainteresować:

  komiks japoński, Hanami,suppli8,manga   komiks japoński, Hanami,duds_hunt,manga   komiks japoński, Hanami,ikigami6,manga   komiks japoński, Hanami,balsamista1,manga   komiks japoński, Hanami,polish_culinary_paths_en,manga   komiks japoński, Hanami,balsamista4,manga

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga