strona główna     facebook     twitter     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt

Japan
Kentarō Miura, Buronson

Format: 130 x 180 mm
Objętość: 224 strony
Oprawa: Miękka
Papier: Offset
Cena okładkowa: 24 zł
Cena w sprzedaży wysyłkowej: 24 zł 20,50 zł
ISBN 978-83-60740-27-9
Data publikacji: 30 września 2009
Komiks dla dorosłych


Patronat medialny:
         
   


Przykładowe strony

             

         Yashima Katsuji to barczysty yakuza, który gotów jest zrobić wszystko w imię miłości. Jednakże obiekt jego westchnień – piękna reporterka Katsuragi Yuka, ani myśli odwzajemnić uczucie. Mężczyzna nie rezygnuje łatwo i podąża za nią nawet do Hiszpanii. Na miejscu, wsutek trzęsienia ziemi, Yashima Katsuji dostaje się wraz z grupą innych Japończyków do pieczary pełnej kartagińskich żołnierzy. Tam też spotyka staruszkę, która wieszczy schyłek Kraju Kwitnącej Wiśni, podobny do tego, jaki spotkał Kartaginę.
          Japan to historia stworzona przez autorów bestsellerowych japońskich komiksów – Buronsona (Hokuto no ken) i Kentarō Miurę (Berserk).         Kentarō Miura urodził się w 1966 roku w miejscowości Chiba. Rysowanie komiksów rozpoczął już w wieku 10 lat. Praktycznie cały jego czas twórczy pochłania seria Berserk, wydawana od 1990 roku. Miura trzykrotnie pracował ze znanym scenarzystą Buronsonem. Owocem współpracy były: wydany w 1989 roku Król Wilków, Legenda Króla Wilków z 1990 roku oraz komiks Japan opublikowany w 1992 roku.

         Buronson to pseudonim artystyczny Yoshiyuki Okamury – znanego japońskiego scenarzysty, urodzonego w 1947 roku w miejscowości Saku, w prefekturze Nagano. Karierę w branży komiksowej rozpoczął on w 1972 rok historią Pink Punch: Miyabi. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt tytułów (wiele z nich to wielotomowe serie). Największą sławę przyniosła mu utrzymana w postapokaliptycznym klimacie seria Hokuto no ken, do której rysunki robił Tetsuo Hara.


JAPAN by Kentaro Miura and Buronson
© 1992 Kentaro Miura and Buronson All rights reserved.
First published in Japan in 1992 by HAKUSENSHA,INC., Tokyo Polish language translation rights in Poland arranged with HAKUSENSHA, INC., Tokyo through Tuttle-Mori Agency Inc., Tokyo.

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga