strona główna     facebook     twitter     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt

Dziennik z zaginięcia
Hideo Azuma

Format: 150 x 210 mm
Objętość: 206 stron
Oprawa: Miękka
Cena okładkowa: 29 zł
Cena w sprzedaży wysyłkowej: 29 zł 24,50 zł
ISBN 978-83-60740-23-1
Data publikacji: 30 kwietnia 2009
Komiks dla dorosłych


Patronat medialny:
         
   


Przykładowe strony

             

         Hideo Azuma, słynny rysownik, wyszedł z domu i już nie powrócił… Przynajmniej przez pewien czas, a potem znów wyszedł… Z historii zawartych w tym tomie można dowiedzieć się, jak ciężkie jest życie bezdomnego, czy jak trudno być alkoholikiem.
         Te opowieści, oparte na prawdziwych wydarzeniach, dogłębnie poruszają i wprowadzają w zadumę, ale jednocześnie uczą: jak konstruować przenośne kuchenki; skąd brać papierosy i alkohol w trudnych chwilach; gdzie czają się potwory; jak kłaść rury oraz jak przeżyć na diecie opartej na rzodkwi japońskiej i oleju do tenpury. Przede wszystkim jednak, wywołują niekontrolowane napady śmiechu.


         Komiks Dziennik z zaginięcia zdobył nagrodę Japan Media Arts Festival w 2005 a rok później Grand Prix Tezuka Osamu Cultural Prize. W 2008 roku nominowany był w kategorii najlepszy komiks w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angoulême oraz został uznany przez New York Magazine za najlepszą powieść graficzną roku.


RECENZJE PRASOWE

         [...] Nie mieliście nigdy ochoty urwać się z życia pełnego terminów i zobowiązań? Na jakiś czas zniknąć? Bohater „Dziennika z zaginięcia” tak właśnie postępuje. Nie uprzedzając żony ani pracodawców, któregoś dnia wsiada w tokijskie metro, jedzie w kierunku gór, wysiada w rzadko zamieszkałej okolicy i… zaczyna egzystencję współczesnego Robinsona Cruzoe. Na bezludnej wyspie w cywilizacyjnym oceanie.
         Tak zaczyna się jeden z najbardziej poruszających komiksów, na jakie ostatnio natrafiłam. Bo to nie fikcja ani metafora. Zdumiewająco szczera autobiografia artysty, który wpada w alkoholizm z permanentnego przepracowania. Tym komiksem Azuma wypłynął na światowe forum, zdobył liczne nagrody (m.in. „New York Magazine” uznał „Dziennik…” na najlepszą powieść graficzną 2008 roku). Przede wszystkim, odzyskał dla siebie szacunek.

Pracoholizm grozi alkoholizmem Monika Małkowska Rzeczpospolita (7.05.2009)         Hideo Azuma urodził się w 1950 roku w miejscowości Urahoro na Hokkaidō. W wieku dziewiętnastu lat zadebiutował komiksem Ringside Crazy wydanym w czasopiśmie Manga Ō, ale dużą popularność zyskał dopiero w drugiej połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Azuma tworzy komiksy erotyczne, humorystyczne oraz nawiązujące do szeroko pojętej fantastyki i SF (za co został doceniony zdobywając w 1979 roku nagrodę Seiun za komiks Fujōri Nikki). Przez długi czas autor ten był słabo znany poza Japonią. Wszystko zmieniło się w momencie wydania komiksu opartego na własnych przeżyciach. Ze względu na natłok obowiązków a także artystyczny tryb życia, już w latach osiemdziesiątych Azuma borykał się z problemem alkoholowym, dwukrotnie opuścił rodzinę i wiódł żywot bezdomnego, na swoim koncie miał również nieudaną próbę samobójczą. Wszystkie te doświadczenia zebrał w Dzienniku z zaginięcia, który okazał się światowym sukcesem. Zdobył nagrodę Japan Media Arts Festival w 2005 oraz Grand Prix Tezuka Osamu Cultural Prize w 2006. W 2008 roku nominowany był w kategorii Najlepszy komiks w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angoulême oraz został uznany za najlepszy komiks przez New York Magazine.

Shisso nikki © Hideo Azuma, 2005 © Hanami, 2009 for the Polish language edition Polish translation rights arranged with Hideo Azuma and Eastpress, through le Bureau des Copyrights Français, Tokyo. © Copyright for the Polish edition by Hanami – Radosław Bolałek

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga