strona główna     facebook     twitter     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt


komiks japoński, Hanami, Dwie poduszki Hinako Sugiura,manga

Dwie poduszki
Hinako Sugiura

Format: 150 x 210 mm
Ilość stron: 192
Oprawa: miękka
Papier: offset
Cena okładkowa: 28.00 zł
Cena w sklepie Hanami: 28.00 24.00 zł
ISBN 978-83-60740-29-3
Data publikacji: listopad 2009
Komiks dla dorosłych

Patronat medialny:
WP Komiksomania Gildia Polter Granice Valkiria

kup teraz publikację Hanami!Przykładowe strony

                        


         Japonia z okresu Edo (1600-1868) - to tam rozgrywają się opowieści zawarte w zbiorze nowel graficznych "Dwie poduszki". Bohaterowie komiksu to ludzie z innej epoki, a ich sposób postępowania czy postrzegania świata czasem odbiega od współczesnych norm. Hinako Sugiura jest jedną z nielicznych osób na świecie, które tworzą sztukę sekwencyjną w stylu ukiyo e. Jej prace nawiązują w szczególności do kibyōshi – rodzaju japońskich książek z obrazkami, wydawanych w okresie Edo, których cechą rozpoznawczą były żółto-czarne okładki oraz do twórczości Kitagawy Utamaro – jednego z największych mistrzów drzeworytu japońskiego.


         Hinako Sugiura urodziła się w 1958 roku w Tokio, zmarła w wyniku choroby nowotworowej w 2005 roku. Jej rodzice zajmowali się sprzedażą kimon i to właśnie dzięki nim artystka zainteresowała się tradycyjną sztuką japońską. Szybko zrezygnowała ze studiów i rozpoczęła badania pod okiem Shisei Inagaki – autora wielu książek poświęconych epoce Edo (1600-1868). Była również asystentką rysowniczki, poetki i eseistki Murasaki Yamady. Pierwszy komiks zatytułowany Tsūgen muro no ume opublikowała w magazynie Garo w 1980 roku. Zdobyła nagrodę Japan Cartoonists Association w 1984 i Bungei Shunjū Manga w 1988 roku. W 1993 roku zrezygnowała z rysowania komisów i skupiła się głównie na przygotowywaniu publikacji poświęconych kulturze epoki Edo, była również gościem wielu programów telewizyjnych.


Publikacje, które również mogą Cię zainteresować:

  komiks japoński, Hanami,monster2,manga   komiks japoński, Hanami,polish_culinary_paths_ch,manga   komiks japoński, Hanami,odlegla_dzielnica,manga   komiks japoński, Hanami,suppli5,manga   komiks japoński, Hanami,ikigami9,manga   komiks japoński, Hanami,ristorante_paradiso,manga

Selection of stories in “EHIMOSESU” by Hinako SUGIURA © Michiko SUZUKI, 1990
© Hanami, 2009 for the Polish language edition. Polish translation rights arranged with CHIKUMASHOBO LTD., through le Bureau des Copyrights Français, Tokyo. Copyright for the Polish edition by Hanami – Radosław Bolałek.

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga