strona główna     facebook     blip     twitter     forum     hanami.pl
komiks, manga, hanami

publikacje zapowiedzi sieć sprzedaży formularz zamówienia wystawa komiksu kontakt


komiks japoński, Hanami, Dwie poduszki Hinako Sugiura,manga

Dwie poduszki
Hinako Sugiura

Format: 150 x 210 mm
Ilość stron: 192
Oprawa: miękka
Papier: offset
Cena okładkowa: 28.00 zł
Cena w sklepie Hanami: 28.00 24.00 zł
ISBN 978-83-60740-29-3
Data publikacji: listopad 2009
Komiks dla dorosłych

Patronat medialny:
WP Komiksomania Gildia Polter Granice Valkiria

kup teraz publikację Hanami!Przykładowe strony

                        


         Japonia z okresu Edo (1600-1868) - to tam rozgrywają się opowieści zawarte w zbiorze nowel graficznych "Dwie poduszki". Bohaterowie komiksu to ludzie z innej epoki, a ich sposób postępowania czy postrzegania świata czasem odbiega od współczesnych norm. Hinako Sugiura jest jedną z nielicznych osób na świecie, które tworzą sztukę sekwencyjną w stylu ukiyo e. Jej prace nawiązują w szczególności do kibyōshi – rodzaju japońskich książek z obrazkami, wydawanych w okresie Edo, których cechą rozpoznawczą były żółto-czarne okładki oraz do twórczości Kitagawy Utamaro – jednego z największych mistrzów drzeworytu japońskiego.


         Hinako Sugiura urodziła się w 1958 roku w Tokio, zmarła w wyniku choroby nowotworowej w 2005 roku. Jej rodzice zajmowali się sprzedażą kimon i to właśnie dzięki nim artystka zainteresowała się tradycyjną sztuką japońską. Szybko zrezygnowała ze studiów i rozpoczęła badania pod okiem Shisei Inagaki – autora wielu książek poświęconych epoce Edo (1600-1868). Była również asystentką rysowniczki, poetki i eseistki Murasaki Yamady. Pierwszy komiks zatytułowany Tsūgen muro no ume opublikowała w magazynie Garo w 1980 roku. Zdobyła nagrodę Japan Cartoonists Association w 1984 i Bungei Shunjū Manga w 1988 roku. W 1993 roku zrezygnowała z rysowania komisów i skupiła się głównie na przygotowywaniu publikacji poświęconych kulturze epoki Edo, była również gościem wielu programów telewizyjnych.


Publikacje, które również mogą Cię zainteresować:

  komiks japoński, Hanami,konparuya_gomez,manga   komiks japoński, Hanami,zodiak,manga   komiks japoński, Hanami,suppli8,manga   komiks japoński, Hanami,suppli7,manga   komiks japoński, Hanami,mistrz_pupu,manga   komiks japoński, Hanami,ikigami9,manga

Selection of stories in “EHIMOSESU” by Hinako SUGIURA © Michiko SUZUKI, 1990
© Hanami, 2009 for the Polish language edition. Polish translation rights arranged with CHIKUMASHOBO LTD., through le Bureau des Copyrights Français, Tokyo. Copyright for the Polish edition by Hanami – Radosław Bolałek.

komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami  komiks, manga, hanami

hanami, komiks, manga